Joomla V4

O twojej stronie startowej

Twoja strona startowa jest ustawiona na wyświetlanie w jednej kolumnie czterech najnowszych artykułów z kategorii Przegląd. To typowy układ stosowany na stronach blogów. Następnie znajdują się łącza do kolejnych dwóch starszych artykułów. Możesz zmienić te liczby, edytując opcje ustawień na karcie Przeglądu artykułów na zapleczu. Jest tam łącze do zaplecza witryny, jeśli jesteś zalogowany.

Jeśli chcesz, aby Twój wpis na blogu był podzielony na dwie części, wprowadzenie, a następnie treść wyświetlaną na oddzielnej stronie, użyj podziału Czytaj więcej, aby wstawić podział na części.

  • O autorze: Ten tekst zastępczy jest umieszczony w polu dodatkowym. Zastąp go informacją o sobie.

Twój szablon

Szablony kontrolują wygląd twoch stron internetowych.

Ten blog jest zainstalowany z szablonem Kasjopeja.

Możesz edytować opcje, wybierając łącze Ustawienia szablonu w menu, które jest widoczne po zalogowaniu do witryny.

Na przykład możesz zmienić kolor tła witryny, tytuł witryny, opis witryny i czcionkę tytułu.

Więcej opcji jest dostępnych na zapleczu witryny. Możesz również zainstalować nowy szablon za pomocą menedżera rozszerzeń.

Twoje moduły

Twoja witryna ma już wstępnie skonfigurowane niektóre najczęściej używane moduły. Należą do nich:

  • Moduł Obraz, który zawiera obrazek wyświetlany poniżej menu. Jest to moduł Własny, który możesz edytować, aby zmienić obraz.
  • Popularne, który zawiera listę najczęściej czytanych artykułów w kolejności według liczby wyświetleń.
  • Starsze wpisy, który zawiera listę artykułów posegregowanych według miesięcy.
  • Kanał RSS, który pozwala czytelnikom czytać Twoje wpisy w czytniku wiadomości.
  • Popularne tagi, które pojawią się, jeśli użyjesz tagowania swoich artykułów. Wprowadź tag w polu Tagi podczas edycji.

Każdy z tych modułów ma wiele opcji, z którymi możesz poeksperymentować w menedżerze modułów na zapleczu Twojej witryny. Po zalogowaniu możesz również wybrać ikonę Dostosuj moduł w prawym górnym rogu modułu, która przeniesie Cię do ekranu edycji tego modułu. Zawsze pamiętaj o zapisaniu i zamknięciu modułu, który edytujesz.

Joomla! ma również wiele innych modułów, które możesz włączyć do swojej witryny. W miarę rozwoju witryny możesz dodać do niej kolejne moduły, które znajdziesz w Katalogu rozszerzeń Joomla.

Witaj na Twoim blogu

To jest przykładowy wpis na blogu.

Jeśli zalogujesz się do witryny (łącze Logowanie do witryny znajduje się w stopce strony), uzyskasz możliwość edytowania tego i wszystkich innych istniejących artykułów. Możesz też utworzyć nowy artykuł i wprowadzać inne zmiany w witrynie.

Podczas dodawania i modyfikowania artykułów zobaczysz, jak zmienia się twoja witryna, a także jak możesz ją dostosować na różne sposoby.

Śmiało, nic nie zepsujesz, a jeśli nawet - to bez trudu naprawisz.